Acest act care are şapte capete de acuzare, între care agresiune sexuală, tentativă de viol şi sechestrare, a fost întocmit de procuror pe baza deciziei unei camere de acuzare “Grand jury”, care a audiat mărturia sub jurământ a presupusei victime, o cameristă a hotelului Sofitel din New York, în vârstă de 32 de ani şi de origine guineeană. După ce procurorul s-a sesizat în acest caz, dosarul s-a numit “Cetăţenii statului New York împotriva lui Dominique Strauss-Kahn”. Acesta poartă numărul 2011NY035773. În prima situaţie, dacă Dominique Strauss-Kahn pledează vinovat la toate capetele de acuzare sau doar la o parte din ele, nu va avea loc un proces, ci vor fi negocieri cu judecătorul privind numărul de ani de închisoare pe care îi va avea de ispăşit.
Locale
Politica
Marţi, 07 Iunie 2011
Etapele judiciare ale dosarului Dominique Strauss-Kahn
Judecătorul Michael Obus îi va citi, luni, în faţa tribunalului penal din Manhattan, rechizitoriul lui Dominique Strauss-Kahn, acuzat de infracţiuni de natură sexuală, acesta urmând să pledeze vinovat sau nevinovat.
Login to post comments
Online
Avem 31 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
volei
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










