O bombă a explodat în momentul în care două camioane-cisternă intrau în terminalul Torkham, un oraş situat la frontiera cu Afganistanul. Incendiul s-a propagat rapid şi alte trei camioane-cisternă au luat foc, a precizat aceeaşi sursă. Un al şaselea vehicul, un camion de marfă încărcat cu produse destinate forţelor NATO staţionate în Afganistan a luat foc, de asemenea, în urma exploziei, a anunţat Mutahar Zeb, unul dintre administratorii districtului tribal Khyber. Zeb a adăugat că alte două camioane-cisternă au fost avariate şi că un şofer şi asistentul său au fost răniţi după ce au fost atacaţi de rebeli, dar vehiculele lor nu au fost incendiate.
Locale
Politica
Marţi, 16 August 2011
Nouă camioane ale NATO, incendiate în Pakistan
Nouă camioane-cisternă ale NATO şi un altul cu produse destinate trupelor din Afganistan au fost incendiate luni în Pakistan, au anunţat autorităţile pakistaneze.
Login to post comments
Online
Avem 24 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
volei
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










