Agenţia Naţională a Funcţionarilor Publici organizează concurs de recrutare pentru ocuparea funcţiilor publice de conducere vacante de director executiv şi director executiv adjunct din cadrul Agenţiei Judeţene pentru Ocuparea Forţei de Muncă Satu Mare. Actualii şefi ai instituţiei, sprijiniţi de partidul de guvernământ, se vor prezenta la concurs după ce luni de zile au fost numiţi temporar.
Concursul pentru funcţia de director executiv se organizează la sediul Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici, în data de 19 iulie 2011, ora 10.00, proba scrisă şi în data de 21 iulie 2011, ora 14.00, interviul, iar concursul pentru funcţia de director executiv adjunct va avea loc în data de 26 iulie 2011, de la ora 10.00, proba scrisă şi în data de 28 iulie 2011, de la ora 14.00, interviul. Condiţiile de participare sunt: studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă, vechime în specialitatea studiilor necesare exercitării funcţiei publice: minimum 3 ani, cunoaşterea unei limbi străine de circulaţie internaţională la nivel avansat şi cunoştinţe operare calculator la nivel avansat. Cei doi directori de la AJOFM Satu Mare, directorul executiv Gheorghe Tilibaşa, şi directorul adjunct, Veronica Variu, se vor prezenta la examen. Cei doi directori susţinuţi de PDL Satu Mare sunt pe funcţiile acestea din noiembrie 2009 în cazul lui Tilibaşa, respective din mai 2009 în cazul Veronicăi Variu. “Nu credem să avem contracandidaţi dar nici un ne temem de eventualii competitori. Vom merge la examen pentru că aşa se cere, este ca un fel de confirmare finală pe funcţii, până în prezent din şase în şase luni fiind numiţi temporar”, au declarat cei doi. Directorul adjunct al AJOFM Satu Mare, Veronica Variu, lucrează la AJOFM din 1998, ocupând pe rând funcţiile de inspector, consilier juridic şi şef serviciu. Directorul executiv, Gheorghe Tilibaşa a început în 1995 la AJOFM, trecând prin toate compartimentele şi ocupând o serie de posturi, mai puţin pe cea de femeie de serviciu, spune el. Pe 1 ianuarie 2004 s-a transferat la Direcţia Generală a Finanţelor Publice Satu Mare unde a deţinut funcţii precum şef Serviciu Colectare şi Executare Silită Persoane Juridice şi inspector la Control Persoane Fizice. Din 19 noiembrie 2009 a fost detaşat la conducerea AJOFM Satu Mare.
Locale
Politica
Miercuri, 22 Iunie 2011
Concurs pentru şefia AJOFM Satu Mare
Afisat de 181 de ori
Publicat in
Locale
Login to post comments
Online
Avem 57 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
volei
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










