Banii strânşi în urma acestor vânzări vor fi destinaţi copiilor cu dizabilităţi, aflaţi în evidenţele Organizaţiei Caritas Satu Mare. La cele trei căsuţe amplasate în pasajul pietonal Corneliu Coposu trecătorii pot găsi lucruri de bună calitate, la preţuri mici. Târgul Moşului a ajuns deja la a şasea ediţie, devenind o tradiţie în organizarea Caritas Satu Mare.Cel mai ieftin obiect îl puteţi achiziţiona la doar 50 de bani, iar cel mai scump la maximum 40 de lei. Târgul Moşului va fi deschis din 2 decembrie până în 6 decembrie, între orele 9.00-18.00, iar sâmbăta de la 9.00 la 14.00. În 6 decembrie, copiii care vor fi în Centrul Nou vor avea şi o surpriză. Sumele strânse vor fi destinate copiilor cu dizabilităţi, aflaţi în evidenţele organizaţiei Caritas.
Locale
Politica
Sâmbătă, 03 Decembrie 2011
S-a deschis Târgul Moşului
Obiecte artizanale, jucării, lumânări parfumate sau globuri de Crăciun pot fi cumpărate la preţuri mici din Centrul Nou, acolo unde a fost deschis Târgul Moşului.
Login to post comments
Online
Avem 55 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










