Joi, 27 Octombrie 2011

Boc a mers la Senat la o întâlnire cu Biroul Permanent, care îl invitase, dar în lipsa confirmării nu s-a întrunit

Evalueaza
(0 voturi)
Conducerea Senatului i-a adresat, luni, premierului Emil Boc o invitaţie pentru a se întâlni joi cu Biroul Permanent, însă, în lipsa unei confirmări de participare, BP nu s-a întrunit, prim-ministrul venind totuşi la Senat şi plecând după câteva minute, după ce nu i-a găsit pe senatori.

Surse din staff-ul tehnic al Senatului susţin că invitaţia adresată premierului Emil Boc de a participa la o întâlnire cu membrii Biroului Permanent a fost făcută luni, cu propunerea ca reuniunea să se desfăşoare joi, la ora 10.00, dar că nu s-a primit un răspuns oficial la această invitaţie. Biroul Permanent al Senatului, în lipsa unei confirmări din partea premierului, nu s-a întrunit, au menţionat aceleaşi surse.

Prezenţa premierului Boc la Senat a fost anunţată oficial presei cu aproximativ 10 minute înainte de ora sosirii acestuia. Participarea premierului la întâlnirea solicitată de BP al Senatului ar fi urmat să vizeze evoluţiile economiei româneşti.

Ulterior acestui anunţ al Guvernului, unii dintre membrii Biroului Permanent, precum şi lideri ai unor grupuri parlamentare de la putere şi de la opoziţie, contactaţi de MEDIAFAX, au spus că BP al Senatului nu a fost convocat în ziua de joi pentru a exista o astfel de întâlnire cu premierul.

Reprezentanţi ai Guvernului au comunicat presei că premierul Emil Boc a mers la întâlnirea cu Biroul Permanent al Senatului, dar nu i-a găsit pe membrii BP şi nici pe preşedintele Senatului, Mircea Geoană, şi în consecinţă a plecat.

Surse din Senat spun de asemenea că Boc a mers la grupul PDL, unde nu erau prezenţi senatori.

Rădulescu:Nu era convocat BP,cred că a fost neînţelegere între protocolul Senatului şi al Guvernului

"Nu era convocat Biroul Permanent al Senatului. Bănuiesc că a fost o neînţelegere de protocol între protocolul Senatului şi cel al Guvernului. Aşa bănuiesc eu, că, altfel, nu pot înţelege", a spus liderul senatorilor PDL.

El a mai spus că grupul parlamentar al PDL "nu are nicio legătură" cu această situaţie.

 

Login to post comments
nvtv_live

Anunt Publicitar

Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din:  două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. 

talkshow
the_smart_show_sigla_tv
dsc_0141
NVdem la TV Duminica
ora 16-Raluca JOfi
SC NORD VEST TV ADVERTISING SRL
SATU MARE ,Str.Transilvaniei nr.3
Tel/ Fax: 0361-407733
Structura actionariat :  Govor Razvan Mircea 100%
Redactor sef:Timerman Dumitru
COD DEONTOLOGIC

CNA
Adresa: Bd. Libertatii nr.14,
sector 5, cod 050706,
Bucuresti, ROMÂNIA

 
<
Dezvoltat si intretinut de WantWeb Web Hosting By Smart-Hosting.ro