“Imediat ce vom veni la putere, aceste legi vor fi abrogate şi înlocuite cu legi democratic discutate pe baza dialogului social, cu cei care sunt afectați de aceste legi”, a spus şeful PNL, adăugând că Emil Boc “îşi asumă răspunderea în spasme”.
Guvernul a transmis deja Parlamentului legile privind salariile cadrelor didactice şi Codul de Dialog Social pe care urmează să-şi asume răspunderea, iar Birourile Permanente reunite au fost convocate luni, la ora 15.15. Legile pe care Executivul a decis să-şi angajeze răspunderea au ajuns luni la Parlament, iar conducerea reunită a celor două Camere urmează să stabilească calendarul asumării.
Locale
Politica
Luni, 11 Aprilie 2011
Crin Antonescu: Legile pe care îşi asumă Boc răspunderea vor fi abrogate
Preşedintele PNL Crin Antonescu a reiterat că USL nu va participa la şedinţele şi dezbaterile din Parlament dedicate asumării răspunderii pe legea privind salarizarea profesorilor şi pe legile Codului Dialogului Social şi că, după ce USL va veni la putere, aceste acte normative vor fi abrogate.
Login to post comments
Online
Avem 63 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










