“Eu am partid e înfiinţat legal, constituit conform legii 14 la Tribunalul Bucureşti. Pe 21 octombrie ora 12 o să lansez oficial acest partid, care există şi cu care intrăm iîn campanie. Se numeşte Partidul Social Democrat al Muncitorilor şi intră în campania din 2012 şi 2014. Ortacii vor fi cu mine eu mi-am dat 11 ani de libertate pentru muncitori nu pentru coruptii din sistemele politice. Am avut mare satisfacţie să se scandeze Cosma preşedinte de Bobotează, am avut surpriza la Alba să se scandeze Cosma preşedinte. Nu eu îmi doresc, sunt romani care doresc o schimbare reală pentru că nu sunt mincinos nu le promit 20.000 de euro ca Diaconescu sau să trăiţi bine ca Băsescu, le promit românilor ca vor munci pentru că e dezechilibru”, a spus Miron Cozma.
Miron Cozma spune că vrea să lupte pentru românii de rând. “Eu mi-am făcut partid pe pensia mea şi banii unor amarâţi. Nu veţi vedea feţe vechi, nomenclatură comunistă, fosţi preşedinţi, securişti, foşti miniştri, foşti parlamentari. E un partid real al oamenilor săraci. Vor fi primiţi toţi care vor să luptăm împotriva celor care ne-au furat”, a mai spus Miron Cozma.
Locale
Politica
Duminică, 16 Octombrie 2011
Miron Cozma vrea la Cotroceni
Partidul Social Democrat al Muncitorilor fondat de Miron Cozma va fi lansat în curând. Fostul Luceafăr al Huilei spune că va intra în campaniile electorale din 2012 şi 2014 şi nu exclude nici funcţia de preşedinte. Miron Cozma a declarat la Realitatea Tv că şi-a înfiinţat partidul pentru că românii îl vor preşedinte.
Login to post comments
Online
Avem 49 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










