Şeful statului este chemat să dea explicaţii cu privire la declaraţiile pe care le-a făcut cu privire la Familia Regală şi eventualii săi urmaşi cu dizabilităţi. CNCD a declanşat o anchetă în acest sens, după ce a fost sesizat de un ONG şi un parlamentar PSD.
Săptămâna trecută, Traian Băsescu a continuat atacurile la adresa Casei Regale. Preşedintele Traian Băsescu a declarat că “bietul ex-rege” a fost atras într-un joc politic. El a lansat un atac dur şi la adresa Principelui Radu, ginerele Regelui Mihai, despre care a spus că batjocoreşte Constituţia: “Pentru omul acesta, Constituţia e o bazaconie”. Preşedintele a subliniat că 80% dintre români vor să îşi aleagă preşedintele: “80% din români sunt convins că vor să îşi aleagă şeful de stat. Bun, rău, dar ştiu că îl schimbă. Ce te faci cu unul care e pe viaţă şi mai lasă şi moştenitori? Dacă iese vreunul cu dizabilităţi, ce te faci? Rămâi cu el şef de stat?”
Locale
Politica
Marţi, 27 Septembrie 2011
Traian Băsescu, citat la Consiliul pentru Combaterea Discriminării
Preşedintele Traian Băsescu a fost citat la Consiliul pentru Combaterea Discriminării pentru a explica o declaraţie legată de urmaşii Regelui. Băsescu a fost citat, pentru săptămâna viitoare, la Consiliul Naţional pentru Combaterea Discriminării.
Login to post comments
Online
Avem 105 vizitatori şi 1 membru online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










