Luni, 14 Noiembrie 2011

USL va depune două moţiuni simple

Evalueaza
(0 voturi)
USL va depune, în perioada următoare, două moţiuni simple, una la Camera Deputaţilor, împotriva politicii aplicate de ministrul Transporturilor, Anca Boagiu, şi cealaltă la Senat, prin care critică activitatea desfăşurată de ministrul Administraţiei şi Internelor, Traian Igaş.

Co-preşedintele USL Daniel Constantin a precizat, luni, după şedinţa Uniunii, că moţiunea simplă de la Cameră, împotriva ministrului Boagiu, critică gradul redus de absorbţie a fondurilor europene şi faptul că, în ciuda promisiunilor Guvernului Boc, s-au făcut foarte puţini kilometri de autostradă. De asemena, Constantin a spus că moţiunea simplă de la Senat, împotriva ministrului Igaş, critică creşterea gradului de infracţionalitate şi modul de organziare a recensământului, dar şi faptul că prefectul de Constanţa “a sabotat” organizarea referendumului din acest judeţ pe tema reorganizării administrative.

Login to post comments
nvtv_live

Anunt Publicitar

Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din:  două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. 

talkshow
the_smart_show_sigla_tv
dsc_0141
NVdem la TV Duminica
ora 16-Raluca JOfi
SC NORD VEST TV ADVERTISING SRL
SATU MARE ,Str.Transilvaniei nr.3
Tel/ Fax: 0361-407733
Structura actionariat :  Govor Razvan Mircea 100%
Redactor sef:Timerman Dumitru
COD DEONTOLOGIC

CNA
Adresa: Bd. Libertatii nr.14,
sector 5, cod 050706,
Bucuresti, ROMÂNIA

 
<
Dezvoltat si intretinut de WantWeb Web Hosting By Smart-Hosting.ro