Consultanţii apreciază că şi în cel de-al treilea trimestru al acestui an va avea loc o creştere moderată a numărului de angajaţi în sectorul construcţiilor, după ce companiile au raportat o previziune netă de angajare (diferenţa dintre procentul de angajatori care fac angajări în următoarea perioadă şi procentul celor care îşi vor reduce efectivul de salariaţi) de plus 27%. Astfel, intenţiile de angajare ale constructorilor sunt cele mai optimiste din 2008 până în prezent. Creşteri considerabile ale acestui indicator, de 21%, respectiv 30%, sunt raportate atât comparativ cu trimestrul anterior, cât şi faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut.
Locale
Politica
Miercuri, 20 Iulie 2011
Constructorii fac din nou angajări în industrie
Constructorii au reînceput angajările pentru proiectele câştigate la începutul anului, după ce în ultimii doi-trei ani peste 100.000 de oameni au plecat din industrie.
Login to post comments
Online
Avem 50 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










