Se va pleca spre Spania din Budapesta, de unde vineri, la ora 10.00, antrenorul Csiszar(foto) şi cele două sportive de la CS Satu Mare vor lua avionul spre Madrid. După aterizarea în capitala Spaniei cei trei sătmăreni vor parcurge încă 200 de km până în Burgos.
Competiţia din Cupa Mondială va avea loc sâmbătă, urmând ca duminică să se desfăşoare un alt concurs de spadă junioare. Înaintea acestei competiţii Amalia Tătăran ocupă locul 37 în clasamentul general, în vreme ce Greta Vereş nu este încă încadrată în clasamentul mondial.
Locale
Politica
Miercuri, 30 Noiembrie 2011
Amalia Tătăran şi Greta Vereş pleacă la Cupa Mondială de spadă
Două dintre cele mai talentate spadasine ale României, Amalia Tătăran şi Greta Vereş, însoţite de antrenorul Csiszar Francisc, vor pleca la noapte spre Burgos, unde se va desfăşura Cupa Mondială de spadă pentru juniori.
Login to post comments
Online
Avem 63 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










