A fost o partidă dominată autoritar de fetele antrenate de Dan Fleşeriu, pe cele patru sferturi înregistrându-se punctajele: 28-14, 24-15, 24-6, 15-18. Acest joc a contat ca şi restanţă din etapa a 4-a, când formaţia din Covasna a cerut amânarea partidei din motive medicale. Fără Monica Ivan, Mehmedic şi Washington, menajate din motive medicale, echipa noastră a demonstrat un baschet frumos, pe alocuri spectaculos, la care şi-au adus contribuţia şi cele mai tinere jucătoare. Trebuie avut în vedere şi faptul că la oaspete au evoluat jucătoare consacrate, ca Vass, Ardeleanu, Fazekas sau Dezsi, alături de americanca Morris, în faţa cărora tinerele noastre n-au avut trac, nici chiar junioara de 14 ani Diana Moldoveanu, cea care a înscris patru puncte şi i s-a mai anulat o reuşită.
În alte meciuri jucate în cadrul etapei a 9-a s-au înregistrat următoarele rezultate: Politehnica Iaşi – CS Rapid 54 – 63; Olimpia Bucureşti – ICIM Arad 54 – 102; CSU Alba Iulia – Olimpia Braşov 85 – 56; U Cluj-Napoca – CST Alexandria 43 – 64; Danzio Timişoara – Târgovişte 51 – 76; Nova Vita – Sepsi Sf. Gheorghe 86 – 61.
Pentru CSM Satu Mare au evoluat ieri următoarele jucătoare: Părău 6, Pop 15, Orosz 16, Walker 24, Iabukova 4, Giurgiu 12, Szmutku 2, Meszaros 8, Nagy. Moldoveanu 4. Miercuri formaţia sătmăreană pregătită de Dan Fleşeriu va disputa la sala LPS meciul cu „U” Cluj, care este restanţă din etapa a 8-a, pentru ca duminică să întâlnim tot pe teren propriu pe Bega Timişoara.
Locale
Politica
Duminică, 13 Noiembrie 2011
Baschetbalistele au revenit cu o victorie categorică
Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au învins, ieri, cu scorul de 91-53 (52-29) pe Sepsi Sf. Gheorghe, după un meci care a avut pe întregul parcurs o singură necunoscută, rezultatul final.
Login to post comments
Online
Avem 51 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










