Handbaliştii sătmăreni au jucat ieri un meci amical de handbal cu Potaisa Turda, încheiat cu scorul de 37-35, la pauză 20-15 în favoarea CSM-ului. A fost un test util pentru elevii lui Palko şi Istrate înaintea partidei de campionat cu HCM Constanţa, dar şi o verificare a potenţialului formaţiei din Turda. Potaisa este liderul la zi în seria D a Diviziei A şi se pregăteşte pentru barajul de promovare în Liga Naţională, unde va întâlni pe HCM Făgăraş. Meciul de ieri a fost dominat de sătmăreni, în rândul cărora au evoluat aproape toţi jucătorii din lot, adică Teremy, Panazan, Pogyină, Olah, Mateaş, Munea, Jurj, Liberţ, Varady, Şavlovschi, Pop, Bejinariu, Oşvat, Ardelean şi Mateş. Absent de la acest meci, Yan Vizhbovski a arbitrat meciul alături de Albert Kibedi, în vreme ce Timofte, Surducan şi Savic au fost menajaţi. Mâine, de la ora 16:00, CSM Satu Mare joacă împotriva campioanei României, HCM Constanţa, într-o partidă arbitrată de cuplul Stark – Ştefan din Bucureşti.
Etapa a 19-a din Liga Naţională programează, începând de mâine, următoarele meciuri: Poli Timişoara – Steaua (14.04., ora 22:00, Digi Plus); Minaur – CSM Oradea (15.04.); CSM Satu Mare – HCM Constanţa (15.04); „U” Cluj – Dinamo Braşov (15.04., ora 17:15, Digi Sport); UCM Reşiţa – CSU Bucovina Suceava (15.04., ora 20:00, Digi Sport); Ştiinţa Bacău – CSM Bucureşti (16.04., ora 16:00, Digi Sport); HC Odorhei – Pandurii Tg. Jiu (16.05). Partida din etapa a 20-a dintre Steaua şi CSM Satu Mare se va disputa marţi, 19 aprilie, de la ora 20:00 şi va fi transmisă de Digi Sport. Este primul meci al echipei noastre transmis la TV în cei doi ani de când evoluăm în Liga Naţională.
Locale
Politica
Miercuri, 13 Aprilie 2011
CSM Satu Mare – Potaisa Turda, 37-35 în meci amical de handbal
Afisat de 138 de ori
Publicat in
Sport
Login to post comments
Online
Avem 44 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










