În concurs au fost prezenţi şase concurenţi, duelurile fiind foarte disputate atât în cadrul meciurilor din grupă cât şi pe tabloul final. Această întrecere, cu tradiţie în oraşul nostru, a luat naştere ca urmare a dorinţei celor care au vrut să încerce pe propria lor piele ce înseamnă acest sport şi pe care ei nu l-au practicat niciodată la nivel de performanţă.
Conform programului, respectat ca la o întrecere oficială, s-a tras fiecare cu fiecare, iar apoi, de pe tabloul de opt, s-a intrat în sferturi, semifinale şi marea finală. Cu victorii pe linie, Fodor Lajos de la Szatmari Magyar Hirlap a câştigat competiţia, după ce l-a învins în finală cu 10-7 pe colegul nostru Florin Pop. Putem spune însă că toate disputele au fost antrenante, iar clasamentul final a arătat astfel:
1. Fodor Lajos – Szatmari Magyar Hirlap
2. Florin Pop – Gazeta de Nord- Vest
3. Daniel Chiorean – Informaţia Zilei
4. Nicu Ghişan – Olimpia on line
5. Romasz Janos – Szatmari Magyar Hirlap
6. Pesek Attila – Szatmari Friss Ujsag
Vizibil extenuaţi şi însetaţi, concurenţii au fost apoi invitaţi de organizatori la câte-o bere, binemeritată şi îndelung discutată cu privire la întrecerea proaspăt încheiată. S-au lansat chiar provocări la alte întreceri, dar şi la antrenamente comune. Au fost prezenţi, în calitate de organizatori, directorul Marcel Tarţa şi referentul principal Gheorghe Sabo, alături de foşti şi actuali campioni, de această dată ca antrenori sau arbitri, Simona Deac, Adrian Pop, Adrian Szilagyi, Nagy Lehel şi Dan Şuta, supervizaţi de Csiszar Francisc, Eva Lengyel, File Attila, Adrian Pop şi Paul Decsei.
Locale
Politica
Joi, 29 Decembrie 2011
“Cupa Revelionului” la spadă a fost câştigată de Fodor Lajos de la Hirlap
La sala de scrimă “Alexandru Csipler” din Satu Mare a avut loc, miercuri seară, Cupa Revelionului la spadă, o întrecere organizată în acest an de conducerea şi antrenorii de la CS Satu Mare pentru reprezentanţii presei sătmărene.
Login to post comments
Online
Avem 35 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










