Cu excepţia primelor 15 minute, meciul a fost dominat clar de oaspeţi, antrenorul Ioan Crăciun având la dispoziţie pe lângă formula de start încă o garnitură de mare valoare. A fost 1-0 pentru CSM, dar imediat 1-3, după care elevii lui Ioan Palko s-au mai ţinut aproape (4-4 şi apoi 6-7) până la mijlocul primei reprize. Fără a forţa prea mult şi având la dispoziţie jucători de schimb pe orice post, HCM s-a distanţat la 6 goluri, 7-13 în min. 25, sătmărenii mai au o revenire şi se apropie la 10-13, dar la cabine se intră totuşi cu avantaj liniştitor pentru oaspeţi, 10-15. În partea a doua, în ciuda voinţei jucătorilor sătmăreni, diferenţa pe tabelă se măreşte treptat (14-20, 16-23, 18-27), pentru ca la final spectatorii să aplaude o victorie pe deplin meritată a Constanţei, care a dominat şi tribuna prin galeria care şi-a susţinut favoriţii pe tot parcursul jocului.
Pentru CSM au jucat: Teremy (5 intervenţii), Panazan (5 int.), Mateaş 1, Olah, Surducan 2, Munea 5, Vizhbovsky 5, Liberţ 3, Savic 3, Varady, Şavlovschi 3, Oşvat 1, Bejinariu. De la HCM Constanţa s-a evidenţiat întreaga echipă, iar cei mai eficienţi au fost Sabou 5, Riganas şi Novanc – câte 4 goluri.
În alte jocuri din cadrul etapei a 19-a s-au înregistrat rezultatele: Poli Timişoara – Steaua 28-20 (16-13); Minaur – CSM Oradea 30-31 (18-17) „U” Cluj – Dinamo Braşov 27-23 (13-12); UCM Reşiţa – CSU Bucovina Suceava (a avut loc aseară târziu). Astăzi se vor juca meciurile Ştiinţa Bacău – CSM Bucureşti (ora 16:00, Digi Sport) şi HC Odorhei – Pandurii Tg. Jiu. Partida din etapa a 20-a dintre Steaua şi CSM Satu Mare se va disputa marţi, 19 aprilie, de la ora 20:00 şi va fi transmisă de Digi Sport.
Locale
Politica
Vineri, 15 Aprilie 2011
Lecţie de campioană
HCM Constanţa a dat ieri o adevărată lecţie de handbal la Satu Mare, campioana României reuşind să câştige fără probleme cu scorul final de 30-23, la pauză fiind 15-10.
Afisat de 121 de ori
Publicat in
Sport
Login to post comments
Online
Avem 45 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










