Joi, 28 Iulie 2011

Messi, dispus să joace pe Arena Naţională. Se va juca meciul România-Argentina?

Evalueaza
(0 voturi)
Atacantul argentinian Lionel Messi a declarat că reprezentativa Argentinei trebuie să vină în România, pentru meciul amical din 10 august, deoarece contractul semnat trebuie respectat, afirmând că el este la dispoziţia naţionalei, care trebuie să-şi apere prestigiul, informează cotidianul Clarin.

tacantul argentinian Lionel Messi a declarat că reprezentativa Argentinei trebuie să vină în România, pentru meciul amical din 10 august, deoarece contractul semnat trebuie respectat, afirmând că el este la dispoziţia naţionalei, care trebuie să-şi apere prestigiul, informează cotidianul Clarin.

"Trebuie să mergem pentru a apăra prestigiul echipei şi al ţării. Trebuie să respectăm contractul semnat. Sunt 50.000 de persoane care au cumpărat bilete şi care vor să ne vadă. În ciuda faptului că sunt în vacanţă, dacă voi fi convocat, voi merge. Sunt la dispoziţia naţionalei", a declarat Messi, aflat în vacanţă în oraşul său natal, Rosario.

Asociaţia de Fotbal din Argentina (AFA) a anunţat, luni seară, pe site-ul oficial, că a decis suspendarea meciului amical cu România, programat la 10 august, la Bucureşti, după demiterea selecţionerului Sergio Batista. Meciul amical România - Argentina era programat la 10 august, de la ora 21.45, la inaugurarea Arenei Naţionale.

Preşedintele Mircea Sandu a precizat, marţi, într-o conferinţă de presă că FRF nu a primit niciun document oficial din partea AFA privind meciul amical din 10 august, dar le-a transmis argentinienilor că le va cere despăgubiri substanţiale dacă nu respectă înţelegerea.

La rândul său, selecţionerul Victor Piţurcă a anunţat că nu va anula acţiunea echipei naţionale, pentru care a convocat deja 10 stranieri, urmând a fi căutat un alt adversar dacă Argentina nu va veni la Bucureşti.

Login to post comments
nvtv_live

Anunt Publicitar

Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din:  două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. 

talkshow
the_smart_show_sigla_tv
dsc_0141
NVdem la TV Duminica
ora 16-Raluca JOfi
SC NORD VEST TV ADVERTISING SRL
SATU MARE ,Str.Transilvaniei nr.3
Tel/ Fax: 0361-407733
Structura actionariat :  Govor Razvan Mircea 100%
Redactor sef:Timerman Dumitru
COD DEONTOLOGIC

CNA
Adresa: Bd. Libertatii nr.14,
sector 5, cod 050706,
Bucuresti, ROMÂNIA

 
<
Dezvoltat si intretinut de WantWeb Web Hosting By Smart-Hosting.ro