La start s-au prezentat peste 100 de sportivi de la 34 de Universităţi din ţară. Universitatea de Vest ”Vasile Goldiș” filiala Satu Mare a fost reprezentată de samuraiul Cristian Lăpuştea. Acesta a concurat la proba kumite individual la categoria +85 kg (el având 120 kg).
La acest campionat Cristian Lăpuştea a făcut o figură frumoasă şi a cucerit titlul de campion naţional universitar, reuşind astfel să cucerească medalia de aur după medalia de bonz obţinuă în anul 2010. Sportivul sătmărean este antrenat de către sensei Robert Magos 5 DAN.
”Este un rezultat foarte bun pentru noi, dar mai ales pentru Cristian Lăpuștea care arată o formă deosebită în acest an. Eu sper că vom putea să-l sprijinim financiar pentru a putea participa la toate turneele internaţionale şi mai ales la Europene şi la Mondiale”, spune antrenorul Magoș Robert, care e convins că sportivul pregătit de el va face un an deosebit.
Totodată, sportivul Cristian Lăpuştea are încă un examen dificil de trecut, Campionatele Naţionale de Karate M.A.I. de la Suceava, care se vor ţine pe data de 6 aprilie 2011, el fiind de profesie poliţist şi va reprezenta I.J.P. Satu Mare.
Locale
Politica
Duminică, 03 Aprilie 2011
Samuraiul Cristian Lăpuștea, campion naţional universitar
Sâmbătă a avut loc la Bucureşti finala Campionatului Naţional Universitar la karate.
Login to post comments
Online
Avem 53 vizitatori online
Horoscop
accident
alegeri
bani
baschet
basescu
boc
buget
Carei
concert
concurs
contrabanda
copii
csm satu mare
cs unio
dans
divertisment
economie
elevi
externe
fotbal
greva
guvern
handbal
judet
judo
locale
olimpia
parlament
pdl
politica
ponta
primarie
psd
romani
Romania
sah
salarii
satmareni
satu mare
satumare
schengen
senat
social
sport
tigari
udmr
UE
Ungaria
USL
victor ponta
Arhiva emisiuni
- Caleidoscop din Oas
- Ceaiul de dimineata
- Cu cartile pe masa
- Muzica si voie buna
- Ora adevarului
- Editie Speciala
- Nord Vestival
- Viata la tara
- Talk Show cu Valeriu Ioan
- Scoala Satmareana
- Incursiune in cotidian
- Glasul bisericii
- Amazonia
- Saptamana sportiva
- Oameni si fapte
- Stiri
- Lumea Afacerilor
- La izvor de cant si dor
- Alb si Negru
- Lumea copiilor
- Umanitar
- NVedem la TV
- The Smart Show
- Lifestyle
- Sarbatori
- Fata in fata
- Publicitate
- Florisal
- Actualitate careiana
- Cant ce-mi spune inima
- Primarul la raport
- Eu cu cine votez
Anunt Publicitar
|
Vând casă în Carei, pe strada Albinelor nr. 49, în zonă centrală, cu suprafaţă totală de 16 ari, construită în 1970 şi compusă din: două camere, două holuri, bucătărie, baie, cămară de alimente, pivniţă, racordată la sistemul public de apă - canal, gaz şi curent electric, cu fundaţie de piatră de munte, fără igrasie şi cu posibilitate de mansardare. Preţ 35000 Euro negociabil. Informaţii la numerele de telefon: 0261864177 şi 0762647154. |










